Archive for the 'Články' Category

„Fotit může každý“ – jak to bylo

Fotoklub F2,8 pořádal v sobotu akci: „Fotit může každý“. Zúčastnilo se 7 zájemců o fotografování, kterým členové fotoklubu pomáhali s teorií i praxí fotografie, následně i se zpracováním svých výtvorů. Večer po setmění pak byly fotografie promítány za přítomnosti rodiných členů a přátel. My samotní, jako pořádající fotografové jsme si vše také užili, o čemž jistě vypovídají pořízené fotografie účastníků i lektorů.

——————————————————————————-

Fotografie účastníků:

——————————————————————————-

Fotografie členů F2,8

Vašek Dunovský

Milan Batysta

Jan Ferenčík

——————————————————————————-

A jak to probíhalo okem Zdeňka Přibyla   http://www.prachatickonews.cz/

Ohlédnutí za „Desátou“

Tak nám skončila výstava. „Desátá“. Jubilejní.

Zda byla jubilejní nejen pořadím, ale i kvalitou, tak toto posouzení ponecháme na laskavém i kritickém oku diváka. A o toho by nám pčece mělo jít.

Nebo ne? Samozřejmě že ano. Děkujeme tedy všem Vám, kteří jste na naší výstavě byli, shlédli a případně i ocenili – ať zápisem do náštěvní knihy či ústně, nebo jiným způsobem.

Umění bez diváků buď není uměním, nebo je nepochopeným uměním, nebo se nedostavil divák, který by toto umění ocenil. Naše výstava diváky měla. Jistě mohla mít více diváků, ale stěžovat si nebudeme (leda sami na sebe). Před námi nyní zůstává úkol zhodnotit: co bylo dobré, co méně, ale hlavně – jak to dělat dál, abyjsme byli úspěšnější. Úspěšnější pokud jde o počet diváků, úspěšnější pokud jde o kvalitu fotografií, úspěšnější pokud jde o samotné umění, ale hlavně úspěšnější poku jde o naše vlastní hodnocení naší osobní práce.

Tak nám k tomu všem přeji dobré světlo a hlavně dobrou inspiraci.

Jirka Lux

——————————-

Pár fotografií z vernisáže od Zdeňka a Tomáše Přibylů:

——————————-

Vystavované fotgrafie členů naleznete v sekci „Výstavy“