Archive for Duben, 2011

Motokros Kaplice

V Kaplici 2.dubna odstartovala motokrosová sezona devítidílným seriálem, který vyvrcholí 10. září v Horařďovicích. Předvedli se zde přední jihočeští jezdci i kvalitní soupeři ze sousedních regionů v kategoriích 85ccm, MX2-Race tech, Open FMF, Veterán, Amatér MX2, Amatér Open.

Přikládám pár fotek

Mějte se, Milan Maxa

Foto na provázku

Už se to blíží. Oblíbená fotoaktivita našich Strunkovických přátel.

Poslední květnový víkend roku 2011 (28.-29.5.2011).

Kulturní dům ve Strunkovicích nad Blanicí.

http://fnp.strunkovicenadblanici.cz/vyhlaseni.htm

Tak F2,8-fotolidi. Připravit fotografie, kolíky na prádlo, včas se registrovat a vystavovat :-)

Jirka

Ohlédnutí za „Desátou“

Tak nám skončila výstava. „Desátá“. Jubilejní.

Zda byla jubilejní nejen pořadím, ale i kvalitou, tak toto posouzení ponecháme na laskavém i kritickém oku diváka. A o toho by nám pčece mělo jít.

Nebo ne? Samozřejmě že ano. Děkujeme tedy všem Vám, kteří jste na naší výstavě byli, shlédli a případně i ocenili – ať zápisem do náštěvní knihy či ústně, nebo jiným způsobem.

Umění bez diváků buď není uměním, nebo je nepochopeným uměním, nebo se nedostavil divák, který by toto umění ocenil. Naše výstava diváky měla. Jistě mohla mít více diváků, ale stěžovat si nebudeme (leda sami na sebe). Před námi nyní zůstává úkol zhodnotit: co bylo dobré, co méně, ale hlavně – jak to dělat dál, abyjsme byli úspěšnější. Úspěšnější pokud jde o počet diváků, úspěšnější pokud jde o kvalitu fotografií, úspěšnější pokud jde o samotné umění, ale hlavně úspěšnější poku jde o naše vlastní hodnocení naší osobní práce.

Tak nám k tomu všem přeji dobré světlo a hlavně dobrou inspiraci.

Jirka Lux

——————————-

Pár fotografií z vernisáže od Zdeňka a Tomáše Přibylů:

——————————-

Vystavované fotgrafie členů naleznete v sekci „Výstavy“

Výstava v galerii DOX

V sobotu 26.3.2011 jsme vyrazili v počtu 3 členů fotoklubu (Jirka Lux, Míra Froněk a Radek Štumpauer) a 2 manželek (Zuzka Luxová, Danka Froňková) na výstavu fotografií Martina Parra (http://www.martinparr.com/) do centra současného umění DOX (http://www.doxprague.org/) v Praze. Výstavu jsme si moc užili, trochu se vyblbli, zafotili,  koukli na další vystavované exponáty a shodli se: fotky Martina Parra byly super. Galerie vystavovala i další- nefotografické exponáty, ale ty pro nás byly příliš „velkým uměním“ (např.: „Plačka“). A proč také, že? Každý si v současném umění najde to „své“ a nebo také nenajde.

Následně po nasycení kulturním vývarem jsme počali hledat, čím a kde nasytit svá těla. Náš boj jsme vítězně zakončili v Haškově restauraci za 95,- Kč menu dle výběru a nápoj zvlášť.

Další naše kroky mířily do centra FotoŠkoda. Po shlédnutí zde vystavených fotografií a poslintání si nad předváděnými fotoaparáty jsme zamířili do Leica gallery Prague (http://www.lgp.cz/) . Zde nastaly určité změny. Knihy už nejsou volně k dispozici k prohlížení u kávy a vstup do galerie není při zakoupení občerstvení volný, ale platí se. Tak jsme toto zklamání kompenzovali zakoupením kávy či čokolády a vydali se na zpáteční cestu.

Když to shrnu, prima lidi, prima fotky, prima jídlo, prostě prima výlet.

Za všechny (3+2), Jirka Lux