Archive for Květen, 2011

Motokros v Žáru

15.5.2011 Proběhlo další kolo Jihočeského poháru v motokrosu, tentokrát v Žáru. Vzhledem k deštivému počasí se nesešlo moc dováků, tak tady je alespoň pár fotek …

Milan Maxa

Nedvědice 2011

Výročí 66 let od konce druhé světové války, jsme si také připomněli o minulém víkendu, jak se sluší a patří a v osvědčené sestavě, ovšem ne vojenskou přehlídkou ale malým vlastivědno-fotografickým putováním na rozmezí kraje Vysočina a jižní Morava. Od čtvrtka do neděle se před našimi objektivy střídaly proměny krajiny od mrazivých rán k prosluněným odpoledním. Jasně žluté plochy oseté řepkou olejkou byly rámovány sytě zelenými vrcholy kopců, azurovým nebem a mohutnými nedělními mračny. Bez ambic poznat do detailů tento kus světa, jemuž vévodí majestátný Perštejn spolu se spoustou dalších zajímavých církevních staveb,  hradů a lidové architektury, utekly tři dny strávené v Nedvědici jako voda ve Svratce. Právě nad touto řekou, spoutanou monumentální přehradou Velký Vír, najdete řadu zřícenin středověkých hradů, strmé horské louky s tisy a typické horské chalupy. Odkaz Jana Blažeje Santiniho v pohobě komplexu kláštěra ve Žďáru nad Sázavou ale hlavně poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře nad městem, přinutí našince s úžasem popřemýšlet o mysticitě, symbolismu a především genialitě našich předků. Pro mě osobně byl asi největším zážitkem kostelík sv. Michaela ve Vítochově, který jako by byl do zdejší krajiny přenesen odněkud ze Skotska a jehož poloha na návrší, kde trochu foukalo, tuto iluzi dokonale umocňovala.

Zajímavý kraj, příjemní lidé a to vše ve spojení s hezkým počasím ve mě zanechaly fajn pocit se vzpomínkou na pár kásných dnů s přáteli a foťákem.

Míra Froněk

Fotovýlet na Lipno

V sobotu 8.5.11 jsme se v podvečer vypravili na noční fotovýpravu do Horní Plané. Fotili jsme na břehu Lipna v okolí místního přístavu. Zasíláme pár společných fotografií.

Jiří Bžoch, Milan Maxa, Míra Žít

Velikonoční toulání po Krumlově

Velikonoční toulání po Krumlově alá Aleš Stříbrský