Archive for Říjen, 2011

Fotovíkend na Pěkné

Již delší dobu jsme koketovali s myšlenkou. že by členové našeho fotoklubu navštívili Pavla Bačů na jeho pěkné Kovárně v Pěkné a to rovnou na celý víkend. Nápad se ujal, slovo dalo slovo a Pavel s návštěvou souhlasil. Nezbývalo než upřesnit termín, aby vyhovoval co největšímu počtu lidí a hlavně Pavlovi, jakožto hostiteli. Nakonec vyhrál víkend 15. – 16.10.2011. Kdo se nemohl dočkat, přijel na Kovárnu už v pátek odpoledne.

Ptáte se na program  . . .?

Jak už to bývá u nás lidí posedlých fotografováním, především focení :-)   Volné téma nikoho nesvazovalo a na páteční a sobotní večer bylo připraveno plátno s projektorem na promítání, aby jsme jeden druhému nakoukli  do jeho fotohrnce pod pokličku, co nafotil nového.

Sobotní ráno bylo mrazivé a tak nám v -10°C na Mrtvém luhu trošíčku zalézalo pod nehty, ale odhodláni něco zajímavého nafotit v probouzející se přírodě, bylo větší než myšlenky na teplou postel a horký čaj.

Lahodná buchta, kterou přivezl Luděk v kombinaci s čajem a kávou, byla sladkou tečkou za ranní vycházkou.  Chvíli jsme poseděli, popovídali a sotva se někteří z nás ohřáli, vyrazili otestovat Pavlovo ptačí pítka.  Na oběd byl vynikající gulášek, který dovezl Milan Maxů a Jirka Fuxů.  Byl ho snad hektolitr a tak nás v žádném případě hlad netrápil :-)   Po skleničce černého Flekovského  a tradiční  kávě, která po obědě prostě musí být, vyrazilo celé osazenstvo Kovárny do nedalekého „ateliéru“ dějin. Starý zchátralý kravín skýtá nejedno tajuplné a zajímavé zákoutí  a jeho zdi už si poslechly nejedno cvaknutí  fotografické závěrky.

Nastalo velké přemýšlení, mnozí z nás se totiž rozhodli oprášit stařičké analogové fotoaparáty, nabít 36 políček a zastavit čas v tom správném světle.  Další zastávkou byla věž kostela, kde jsme obdivovali stařičké varhany, z kterých se nám podařilo vyloudit i nějaké zvuky.

Návrat  do útulné a vyhřáté Kovárny, byl pro mnohé velkým bojem, aby udrželi  oči otevřené a nepodlehli  únavě. Kolem šesté hodiny večerní Pavel odjel na vernisáž jeho fotografií z Kostariky do Českých Budějovic. Luděk a Míra odjeli domů a zbývající kvarteto  Vašek, Milan a oba Jirkové vyrazili do Černé v Pošumaví, pořídit několik  večerních snímků  a poté i pár dlouhých nočních expozic.

Neděle byla ve znamení spokojeného a zaslouženého spánku, vydatné snídaně, úklidu a pak jsme se jednotlivě vydali každý svým směrem k domovům.

Chtěl bych vyslovit veliké DÍKY!!! především  Pavlovi za poskytnutý azyl a všem kteří si vyšetřili  čas  a společně strávili prima fotovíkend.

 

Pár snímků od účastníků fotovíkendu  na Kovárně a jejím okolí, můžete zhlédnout níže.

______________________________________________________

Autor textu: Vašek Dunovský

______________________________________________________

Pan domácí: Pavel Bače

______________________________________________________

Účastník zájezdu: Milan Maxa

______________________________________________________

Účastník zájezdu: Jiří Bžoch

______________________________________________________

Účastník zájezdu: Jiří Fuchs

______________________________________________________

 

 

 

 

 

Přivítání knihy Pavla Bačů

 

Zveme Vás na přivítání knihy Pavla Bačů – „Zpěv křídel“

7.11.2011

18:30 hod

Restaurace Parkán

Členové fotoklubu na workshopu v Julských Alpách

Ve dnech 10.-12.června 2011se zúčastnili dva členové Fotoklubu F 2,8 – Eva  Matysová a Jirka Bžoch, fotografického workshopu s firmou Oehling v Julských  Alpách ve Slovinsku na téma „Hory,voda, květena“. Počasí nám přálo a díky  zasvěcenému lektorovi Vláďovi Hoškovi jsme měli možnost poznat a fotografovat  překrásná místa tohoto kousku naší planety. Podrobnější informace o průběhu  cesty i s fotografiemi účastníků workshopu najdete zde http://www.oehling-akademie.cz/akademie/fr.asp?tab=akademie&id=166&burl=

————————————————————-

Foto od Evy

————————————————————–

Foto od Jirky

—————————————————————